X
تبلیغات
زولا

فرماندار رامسر:

برخی با دستاویز قرار دادن برف سنگین زمستان سال گذشته موجب نگرانی در بین مردم شدند 

  

با ورود جبهه هوای سرد از شمال غربی کشور و بارش برف و باران در بیشتر مناطق غربی و شمال غربی کشور، در دو سه روز گذشته شایعاتی در شهرستان های واقع در غرب مازندران در خصوص احتمال بارش سنگین برف، بر سر زبان ها افتاد.

با توجه به تجربه تلخی که مردم از برف سنگین سال گذشته داشتند، این شایعات نگرانی هایی را بین مردم ایجاد کرد و باعث شد تا برخی از مردم با حضور در نانوایی ها اقدام به تهیه نان برای ذخیره سازی کنند.

'حسین سروری ' در گفت و گو با ایرنا، افزود: برخی با دستاویز قرار دادن برف سنگین زمستان سال گذشته و با بیان آنکه شاهد بارش برف سنگین این روزها خواهیم بود، با شایعه سازی موجب نگرانی در بین مردم شدند در حالیکه بر اساس گزارش های رسمی سازمان هواشناسی و ستاد مدیریت بحران بارش ها در حد معمول خواهد بود.

فرماندار رامسر تاکید کرد: گرچه بارش برف در فصل زمستان دور از انتظار نیست، اما نباید در بین مردم ایجاد نگرانی کرد وباشبهه افکنی به این فضای غیرمنطقی دامن زد.

وی افزود: نهادهای مسوول نظیر هواشناسی و سازمان مدیریت بحران با صدور اطلاعیه ها در موارد مختلف آگاهی بخشی لازم را بوجود می آورند.

فرماندار رامسر بیان داشت:به دلیل وزش باد گرم در دو روز گذشته شاهد افزایش ناگهانی دمای هوا همراه با وزش باد شدید بویژه در مناطق روستایی و بالا دست بودیم که خساراتی نیز به سقف برخی از منازل و انباری ها وارد آمد.

وی ادامه داد: همچنین آتش سوزی هایی در مناطق جنگلی جواهرده و جنگل دالخانی داشتیم که با حضور به موقع نیروها و ادارات مسوول و همکاری مردم مهار شد.

فرماندار رامسر افزود:بارش شدید باران و وزش باد نیز از نخستین ساعات بامداد امروز در شهرستان آغاز و بنا بر اعلام هواشناسی بدلیل ورود جبهه هوای سرد شاهد کاهش دمای 10تا 15 درجه طی دو روز آینده خواهیم بود.

وی در عین حال اطمینان داد که همه دستگاه های اجرایی و امداد رسان ،شهرداری ها و دهیاران در آماده باش کامل هستند و جای هیچ نگرانی نیست همچنین سوخت جایگزین نانوایی ها کاملا آماده و نفت سفید هم برای خانوار شهری و روستایی به میزان مورد نیاز پیش بینی شده است.

وی افزود : شمال کشور به لحاظ موقعیت خاص اقلیمی سالانه شاهد حوادث و بلایای طبیعی زیادی است واز نظر تجهیزات و امکانات راهداری و امدادی باید مورد توجه ویژه قرار بگیرد.